Disc Golf Vikings ry on Helsinkiläinen frisbeegolfseura. Seuran kotiratana toimii Kivikon frisbeegolfrata Itä-Helsingissä.

Viikingit järjestävät erilaisia frisbeegolfin tapahtumia Helsingissä aina lajiesittelyistä kansainvälisiin kilpailuihin. Tarjoamme myös ilmaista opastusta lajiin tutustujille sekä ohjattuja harjoituksia jäsenillemme.

Frisbeegolf on Suomen nopeimmin kasvava urheilulaji. Sen harrastaminen on halpaa ja aloittaminen helppoa. Liity mukaan kasvavaan joukkoomme, meitä Viikinkejä on jo 186!

 

#discgolfvikings Instassa

Vikings Facebookissa

 

 

Vikings tiedottaa

Kevätkokous to 27.4. klo 18 - Tervetuloa!

Tervetuloa Disc Golf Vikings Ry:n kevätkokoukseen asukastalo Mottin kokoustilaan torstaina 27.4. klo 18! Kaikki jäsenet ovat tervetulleita mukaan.

Read more ...

Loskasunnuntai-tapahtuma Kivikossa su 12.3.2017 - Tervetuloa!

Ainakin toistaiseksi hienoa ilmaa lupailtu pienellä plussakelillä, joten tervetuloa kisailemaan! Aloitellaan siis Kivikon kisakautta sunnuntaina 12.3.2017, jolloin Kivikossa järjestetään Loskasunnuntai! Lisenssejä tai jäsenyyksiä ei tarvita, vaan kaikki ovat tervetulleita mukaan. Pelataan väylät 1-7 ja 12-18.

Read more ...

Kaupan osoite vaihtunut

Sunnuntaina tehty sivustolle päivityksiä. Sivuston ulkoasu on hieman muuttunut ja foorumi alusta on myös saatu toimimaan uusimmalla versiolla.

Read more ...

Uusimmat keskustelut

Tulevat tapahtumat

Pirkkometsän valloitus Kivikossa
Sun Mar 26 @06:00
Puttivuoro Kivikko ja Viikki
Wed Mar 29 @18:00
Viikkokisat Kivikossa
Mon Apr 03 @17:00
Puttivuoro Kivikko ja Viikki
Wed Apr 05 @18:00
Viikkokisat Kivikossa
Mon Apr 10 @17:00
Puttivuoro Kivikko ja Viikki
Wed Apr 12 @18:00
Kivikon Munajahti
Fri Apr 14 @08:00
Viikkokisat Kivikossa
Mon Apr 17 @17:00
Puttivuoro Kivikko ja Viikki
Wed Apr 19 @18:00
Viikkokisat Kivikossa
Mon Apr 24 @17:00

Helsingin sää

Javascript error before this line

Yhteistyössä