Maksa löytökiekoista MobilePay-sovellusta käyttäen

 • Ari Jäntti
 • Ari Jäntti's Avatar Topic Author
 • Offline
 • Seuran puheenjohtaja
 • Seuran puheenjohtaja
 • Posts: 308
 • Karma: 1
 • Thank you received: 97

Maksa löytökiekoista MobilePay-sovellusta käyttäen was created by Ari Jäntti

Löytökiekkojen maksaminen MobilePay-sovellusta käyttäen.

Voit ladata älypuhelimeesi joko Googlen Play storesta tai Applen App storesta "MobilePay"-sovelluksen. Sinun tulee ottaa sovellus käyttöön sovelluksen ilmoittamalla tavalla, ennen kuin voit käyttää sitä maksamiseen. Kun sovellus on otettu käyttöön, voit käyttää sitä maksaessasi löytökiekoista. Otettuasi puhelimessasi sovelluksen käyttöön, voit maksaa kulloinkin kyseessä olevan kiekon hinnan MobilePay-numeroon "50708". Maksa kuitenkin koko summa kerralla, koska emme myy kiekkoja osamaksulla. Eli vain 1 maksu / kiekko. Maksettuja rahoja emme palauta.

Löydettyäsi haluamasi kiekon, voit varata sen siirtämällä se esim. pöydälle, pois laatikosta. Suorita tämän jälkeen maksu ja kerro maksustasi pöydän ympäriltä löytyvälle löytökiekkotiimimme edustajalle. Heidän vahvistettua maksusi, voit "bägittää" kiekkosi. Jotta tekisimme löytökiekkotiimimme hommista mahdollisimman helppoa, lisää maksun yhteydessä viestiin myös ostettavan kiekon nimi, esim. "Dragon" tai "Kilpi".
22 May 2018 09:59 #6059

Please Log in or Create an account to join the conversation.

 • Johan "Mio" Nykänen
 • Johan "Mio" Nykänen's Avatar
 • Offline
 • Hallituksen jäsen
 • Hallituksen jäsen
 • Sipuli raasteeksi ja 7 korttiin. Kiitos.
 • Posts: 111
 • Thank you received: 28

Replied by Johan "Mio" Nykänen on topic Maksa löytökiekoista MobilePay-sovellusta käyttäen

mistä näitä pitää alkaa tarkistamaan? en tiiä oonko saanu minkäänlaista ohjetta asiaan liittyen.
??
26 Jun 2018 07:27 #6095

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.133 seconds
Powered by Kunena Forum