Kivikon viikkokisat 2019

 • Ari Jäntti
 • Ari Jäntti's Avatar Topic Author
 • Offline
 • Seuran puheenjohtaja
 • Seuran puheenjohtaja
 • Posts: 285
 • Karma: 1
 • Thank you received: 93

Kivikon viikkokisat 2019 was created by Ari Jäntti

Maanantaina 29.04. pelataan jälleen viikkokisat Kivikossa.

Käytämme tulosten kirjaamiseen Disc Golf Metrixiä ( www.discgolfmetrix.com/ ). Pidäthän huolen, että olet jo valmiiksi rekisteröitynyt palvelun käyttäjäksi. Palvelu on ilmainen.

Ilmoittautuminen viikkokisaan aukeaa kilpailua edeltävänä sunnuntaina klo 12:00 ja kestää niin kauan kun maksimiosallistujamäärä 72 pelaajaa tulee täyteen tai klo 17:00 kilpailupäivänä. Osa paikoista on varattu seuran viikkokisapassin hankkineille ja seura-aktiiveille. Mahdollisesti peruuntuneet paikat vapautetaan maanantaina klo 15:00 jälkeen. Pelaajakokous aloitetaan kun TD saa ilmoittautumiset ja valmistelut tehtyä. Huomioithan, että osallistumismaksu tulee maksaa ennen pelaajakokouksen alkua.

Kilpailuun osallistuminen maksaa Vikings- jäseniltä 2€ ja muilta 3€. Vapaaehtoinen holaripotti 1€.

Jos jostain syystä et ilmoittautumisesi jälkeen pääsekään kisaamaan, ole ystävällinen ja peruuta ilmoittautumisesi mielellään suoraan Disc Golf Metrixissä tai mikäli tämä ei onnistu, lähetä spostia osoitteeseen "viikkokisat(a)discgolfvikings.fi". Näin vapautat varaamasi paikan muille mahdollisille kisaajille. Viikkokisat ovat olleet aika ajoin täynnä, joten jokainen varattu paikka on muilta pois.

Kisassa jaamme lahjakorttipalkintoja useaan eri erikoisliikkeeseen seuraavasti: palkintojen määrä on 1 palkinto 7 pelaajaa kohti. Voittajista 1 palkitaan parhaan raakatuloksen mukaan, muut voittajat palkitaan tasoitetun tuloksen mukaan. Joten sinun ei tarvitsee olla vain parempi kuin sinä itse edellisillä kerroilla ja voit voittaa lahjakortin. Kaikki kysymykset viikkokisoihin liittyen voi lähettää osoitteeseen “viikkokisat(a)discgolfvikings.fi”.

Jos olet saanut viestin löytyneestä kiekosta, voit tulla kyselemään sitä ennen viikkokisan alkua kontin päätyovelta.

Nähdään huomenna Kivikossa!

PS. 29.4. lukuunottamatta, tästä eteenpäin Disc Golf Vikingsien järjestämät viikkokisat voit maksaa joko kortilla TAI MobilePay-sovellusta käyttäen, KÄTEISMAKSUA EMME ENÄÄ 29.4. JÄLKEEN PIDETTÄVISSÄ KISOISSA HYVÄKSY! Samat maksutavat käyvät myös löytökiekkojen kaupassa. Lisäinfon asiasta saat kontilta löytyvältä infolapulta ja Disc Golf Vikingsien foorumilta ( www.discgolfvikings.fi/foorumi/yleista-kilpailut ). MobilePay:n ja korttimaksun käyttö helpottaa ja osaltaan myös nopeuttaa kisan aloitusta. Huomioithan, että MobilePay-sovellus vaatii rekisteröinnin sovelluksen käyttöönoton yhteydessä.
Last edit: 26 Apr 2019 19:39 by Ari Jäntti.
26 Apr 2019 19:37 #6482

Please Log in or Create an account to join the conversation.

 • Posts: 7
 • Thank you received: 0

Replied by Niklas Toffela on topic Kivikon viikkokisat 2019

Maanantaina 29.4.2019 pelattiin kauden ensimmäiset viikkokisat Kivikon radalla. Paikalle saapui 77 innokasta kisaajaa aurinkoisessa, mutta kylmässä säässä. Tasoitussysteemi alkoi pyörimään alusta, joten tällä kertaa ei ollut vielä tasoitettuja tuloksia. Ykkössija jaettiin tuloksella 49 Pasi Vuoriston, Simo Rantalan ja Jani Parkkosen kesken. Myös liuta muita pelaajia palkittiin ja heille on lähtenyt sähköposti.

Palkitsemisjärjestelmämmehän on 1 palkinto 7 pelaajaa kohti. Tällä kertaa päätimme jakaa 4 ylimääräistä palkintoa tasatulosten vuoksi. Jatkossa toimimme niin, että tasatulosten kohdalla ylimääräiset palkinnot vähennetään seuraavan viikon palkintojen lukumäärästä suhteessa pelaajamääriin. Lisätietoa seuraavassa pelaajakokouksessa.

Kilpailun tulokset näkyvät Metrixissä: discgolfmetrix.com/…

Tällä kertaa holareita ei nähty, joten potti siirtyy ensi viikolle.

Muistutuksena kaikille kisaajille: ensi viikosta lähtien EMME ota vastaan käteistä. Maksu tapahtuu Mobilepayn kautta tai korttipäätteellä. Suosittelemme kuitenkin lämpimästi kaikkia lataamaan Mobilepayn, koska ilmoittautumisen voi maksaa jo heti sunnuntaina, kun kilpailu aukeaa. Se helpottaa myös meitä järjestäjiä. Ohessa vielä linkki ja ohjeet Mobilepayn käyttämiseen:

docs.google.com/…/13jzGYEVgK2Mhgyy_eUlw7_xjcvn…/edit
Palkitut: Muistakaa käydä täyttämässä palkintoa varten tiedot seuraavasti:

Lahjakortit: docs.google.com/…/1FAIpQLScrHANX8dCbxMCuPxT…/viewform

Jos lomaketta ei täytä, ei palkintoa voida toimittaa. Sinulla on 30 vrk aikaa täyttää lomake, jotta palkinto voidaan vielä maksaa. Emme kysele voittajilta näitä tietoja jälkikäteen, emmekä myös toimita voittoja jälkikäteen.

Palkinnot toimitetaan kuukausittain, joten odotathan kärsivällisesti. Muista tarkistaa myös roskapostikansio ja/tai ”Mainokset”-osio Gmailissa.

Huom: Jos sähköpostiosoitteesi on muuttunut, niin ota yhteyttä ”This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Kiitos kaikille osallistujille ja onnea voittajille!
01 May 2019 20:47 #6494

Please Log in or Create an account to join the conversation.

 • Posts: 20
 • Karma: 1
 • Thank you received: 12

Replied by Ville Piispa on topic Kivikon viikkokisat 2019

Maanantaina 6.5. pelataan jälleen viikkokisat Kivikossa.

Käytämme tulosten kirjaamiseen Disc Golf Metrixiä ( www.discgolfmetrix.com/ ). Pidäthän huolen, että olet jo valmiiksi rekisteröitynyt palvelun käyttäjäksi. Palvelu on ilmainen.

Ilmoittautuminen viikkokisaan aukeaa kilpailua edeltävänä sunnuntaina klo 12:00 ja kestää niin kauan kun maksimiosallistujamäärä 72 pelaajaa tulee täyteen tai klo 17:00 kilpailupäivänä. Kontilla ilmoittautuminen/maksaminen aukeaa n. Klo 16:45 ja sulkeutuu n. Klo 17:15. Mikäli olet ilmoittautunut ja maksanut (MobilePay:tä käyttäen) etukäteen, ei sinun tarvitse enää kontilla erikseen ilmoittatua. Osa kilpailun paikoista on varattu seuran viikkokisapassin hankkineille ja seura-aktiiveille. Mahdollisesti peruuntuneet paikat vapautetaan viimeistään maanantaina klo 15:00 jälkeen. Pelaajakokous aloitetaan kun TD saa ilmoittautumiset ja valmistelut tehtyä. Huomioithan, että osallistumismaksu tulee maksaa ennen pelaajakokouksen alkua.

Kilpailuun osallistuminen maksaa Disc Golf Vikings-jäseniltä 2€ ja muilta 3€. Vapaaehtoinen holaripotti 1€. Disc Golf Vikingsien järjestämät viikkokisat voit maksaa joko kortilla TAI MobilePay-sovellusta käyttäen, KÄTEISMAKSUA EMME ENÄÄ HYVÄKSY! Samat maksutavat käyvät myös löytökiekkojen kaupassa. Lisäinfon viikkokisoissa käytössä olevista maksuista saat kontilta löytyvältä infolapulta ja Disc Golf Vikingsien foorumilta ( www.discgolfvikings.fi/foorumi/yleista-kilpailut ). MobilePay:n ja korttimaksun käyttö helpottaa ja osaltaan myös nopeuttaa kisan aloitusta. Huomioithan, että MobilePay-sovellus vaatii rekisteröinnin sovelluksen käyttöönoton yhteydessä.

Jos jostain syystä et ilmoittautumisesi jälkeen pääsekään kisaamaan, ole ystävällinen ja peruuta ilmoittautumisesi mielellään suoraan Disc Golf Metrixissä tai mikäli tämä ei onnistu, lähetä spostia osoitteeseen "viikkokisat(a)discgolfvikings.fi". Näin vapautat varaamasi paikan muille mahdollisille kisaajille. Viikkokisat ovat olleet aika ajoin täynnä, joten jokainen varattu paikka on muilta pois.

Kisassa jaamme lahjakorttipalkintoja useaan eri erikoisliikkeeseen seuraavasti: palkintojen määrä on 1 palkinto 7 pelaajaa kohti. Viime viikolla jaettiin 4 ylimääräistä palkintoa, jotka pyritään tasaamaan eli tällä kertaa palkintoja jaetaan vähemmän. Voittajista 1 palkitaan parhaan raakatuloksen mukaan, muut voittajat palkitaan tasoitetun tuloksen mukaan. Joten sinun ei tarvitsee olla vain parempi kuin sinä itse edellisillä kerroilla ja voit voittaa lahjakortin. Kaikki kysymykset viikkokisoihin liittyen voi lähettää osoitteeseen “viikkokisat(a)discgolfvikings.fi”.

Jos olet saanut viestin löytyneestä kiekosta, voit tulla kyselemään sitä ennen viikkokisan alkua Kivikon kontin päätyovelta.

Nähdään maanantaina Kivikossa!
04 May 2019 17:32 #6499

Please Log in or Create an account to join the conversation.

 • Posts: 20
 • Karma: 1
 • Thank you received: 12

Replied by Ville Piispa on topic Kivikon viikkokisat 2019

Maanantaina (6.5.) pelattiin viikkokisat Kivikon radalla. Paikalle saapui 71 innokasta kisaajaa. Tasaisen tuulisessa ja viileässä säässä käytiin tiukkaa kisaa.
Kilpailun tulokset näkyvät Metrixissä: discgolfmetrix.com/?u=scorecard&ID=916853&view=result

Paras raakatulos:
Ville Piippo 48 (-8)

Muut palkitut:
Tamara Vuotila
Teuvo Levänen
Vesa-Matti Hyppönen
Mika Malin
Antti Kauppila
Janar Pullisaar
Juha Heikkilä

Holaripotin 104€ nappasi Timo Nurkkala väylältä 14.

Palkitut: Muistakaa käydä täyttämässä palkintoa varten tiedot seuraavasti:

Lahjakortit: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrHANX...wCv_YCMSv4g/viewform

Holaripotti:
goo.gl/forms/i3jUfmtUNBEaCmLU2

Jos lomaketta ei täytä, ei palkintoa voida toimittaa. Sinulla on 30 vrk aikaa täyttää lomake, jotta palkinto voidaan vielä maksaa. Emme kysele voittajilta näitä tietoja jälkikäteen, emmekä myös toimita voittoja jälkikäteen.

Palkinnot toimitetaan kuukausittain, joten odotathan kärsivällisesti. Muista tarkistaa myös roskapostikansio ja/tai ”Mainokset”-osio Gmailissa.
Huom: Jos sähköpostiosoitteesi on muuttunut niin ota yhteyttä ”This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kiitos kaikille osallistujille ja onnea voittajille!
08 May 2019 12:40 #6505

Please Log in or Create an account to join the conversation.

 • Posts: 19
 • Thank you received: 6

Replied by Stig Holmberg on topic Kivikon viikkokisat 2019 13.5.2019

Maanantaina 13.05. pelataan jälleen viikkokisat Kivikossa.

Käytämme tulosten kirjaamiseen Disc Golf Metrixiä ( www.discgolfmetrix.com/ ). Pidäthän huolen, että olet jo valmiiksi rekisteröitynyt palvelun käyttäjäksi. Palvelu on ilmainen.

Ilmoittautuminen viikkokisaan aukeaa kilpailua edeltävänä sunnuntaina klo 12:00 ja kestää niin kauan kun maksimiosallistujamäärä 72 pelaajaa tulee täyteen tai klo 17:00 kilpailupäivänä. Kontilla ilmoittautuminen/maksaminen aukeaa n. Klo 16:45 ja sulkeutuu n. Klo 17:15. Mikäli olet ilmoittautunut ja maksanut (MobilePay:tä käyttäen) etukäteen, ei sinun tarvitse enää kontilla erikseen ilmoittatua. Tule kuitenkin paikalle viimeistään klo 17:15, niin ehdit hyvin pelaajakokoukseen. Osa kilpailun paikoista on varattu seuran viikkokisapassin hankkineille ja seura-aktiiveille. Mahdollisesti peruuntuneet paikat vapautetaan viimeistään maanantaina klo 15:00 jälkeen. Pelaajakokous aloitetaan kun TD saa ilmoittautumiset ja valmistelut tehtyä. Huomioithan, että osallistumismaksu tulee maksaa ennen pelaajakokouksen alkua.

MobilePay-maksuohjeet www.discgolfvikings.fi/foorumi/yleista-k...llae-maksaminen#6058

Kilpailuun osallistuminen maksaa Disc Golf Vikings-jäseniltä 2€ ja muilta 3€. Vapaaehtoinen holaripotti 1€. Viikkokisat voit maksaa joko etukäteen MobilePay-sovellusta käyttäen TAI paikan päällä kaikilla tunnetuilla pankki- ja luottokorteilla. Lisäinfon viikkokisoissa käytössä olevista maksuista saat kontilta löytyvältä infolapulta ja Disc Golf Vikingsien foorumilta ( www.discgolfvikings.fi/foorumi/yleista-kilpailut ). MobilePay:n ja korttimaksun käyttö helpottaa ja osaltaan myös nopeuttaa kisan aloitusta. Huomioithan, että MobilePay-sovellus vaatii rekisteröinnin sovelluksen käyttöönoton yhteydessä. Samat maksutavat käyvät myös löytökiekkojen kaupassa.

Jos jostain syystä et ilmoittautumisesi jälkeen pääsekään kisaamaan, ole ystävällinen ja peruuta ilmoittautumisesi mielellään suoraan Disc Golf Metrixissä tai mikäli tämä ei onnistu, lähetä spostia osoitteeseen "viikkokisat(a)discgolfvikings.fi". Näin vapautat varaamasi paikan muille mahdollisille kisaajille. Viikkokisat ovat olleet aika ajoin täynnä, joten jokainen varattu paikka on muilta pois.

Kisassa jaamme lahjakorttipalkintoja useaan eri erikoisliikkeeseen seuraavasti: palkintojen määrä on 1 palkinto 7 pelaajaa kohti. Voittajista 1 palkitaan parhaan raakatuloksen mukaan, muut voittajat palkitaan tasoitetun tuloksen mukaan. Joten sinun ei tarvitsee olla vain parempi kuin sinä itse edellisillä kerroilla ja voit voittaa lahjakortin. Kaikki kysymykset viikkokisoihin liittyen voi lähettää osoitteeseen “viikkokisat(a)discgolfvikings.fi”.

Jos olet saanut viestin löytyneestä kiekosta, voit tulla kyselemään sitä ennen viikkokisan alkua Kivikon kontin päätyovelta.

Nähdään huomenna Kivikossa!
10 May 2019 20:03 #6508

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.282 seconds
Powered by Kunena Forum